Informacja

W odniesieniu  do zebrania w miejscowości  Cerekiew informuję, że dnia  23.05.2022 r. zostało złożone pismo do  MZDiK w Radomiu w sprawie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na skrzyżowaniu ul. Wolanowskiej z ul. Wapienną.

Treść pisma w załączeniu <<<pobierz>>>

                                                                                                      Wójt Gminy
                                                                                                      Leszek Margas

„Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT” Finał Gminnego Konkursu Ortograficznego dla klas 4-6 oraz 7-8.

W dniach 18-19 maja 2022 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zakrzewie odbył się finał Gminnego Konkursu Ortograficznego. W dyktandzie wzięli udział uczniowie 5 szkół z terenu Gminy Zakrzew, finaliści eliminacji szkolnych. Prace uczestników sprawdzali poloniści pod okiem Jury. Po sprawdzeniu dyktand komisja przyznała nagrody i wyróżnienie.

Czytaj dalej „Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT” Finał Gminnego Konkursu Ortograficznego dla klas 4-6 oraz 7-8.

Podsumowanie zajęć z języka polskiego

W dniach od 31 marca do 12 maja 2022 roku w Domu Ludowym w Milejowicach odbywały się cotygodniowe bezpłatne zajęcia z języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy zamieszkujących na terenie naszej gminy. Zajęcia prowadzone były przez pochodzących z Ukrainy uczniów Centrum Kształcenia Rolniczego w Radomiu pod opieką Radnego Gminy P. Grzegorza Leszczyńskiego. Uczestniczyło w nich około 20 obywateli Ukrainy.

Czytaj dalej Podsumowanie zajęć z języka polskiego

Złóż deklarację CEEB. Nie czekaj do ostatniej chwili

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców Gminy Zakrzew o złożenie deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw. Zgodnie z rankingiem na tę chwilę deklaracje złożyło tylko 20 % mieszkańców naszej gminy, wynik ten stanowi 241 pozycję w województwie mazowieckim, link do strony https://zoneapp.gunb.gov.pl/ranking/

Czytaj dalej Złóż deklarację CEEB. Nie czekaj do ostatniej chwili

Masz las? Wkrótce będziesz mógł starać się o pieniądze na przeprowadzenie w nim inwestycji

Od 20 czerwca do 29 lipca 2022 r. biura powiatowe ARiMR będą przyjmować wnioski o przyznanie pomocy na inwestycje zwiększające odporność ekosystemów leśnych i ich wartość dla środowiska. W tym naborze po raz pierwszy można będzie je składać również poprzez aplikację eWniosekPlus.

Czytaj dalej Masz las? Wkrótce będziesz mógł starać się o pieniądze na przeprowadzenie w nim inwestycji

4 maja Dzień Strażaka

Szanowne Druhny

Szanowni Druhowie

Jak co roku oddajemy Wam hołd z okazji Waszego święta. Darzymy waszą służbę najwyższym szacunkiem.

Pragniemy złożyć wszystkim Druhnom i Druhom z terenu gminy Zakrzew słowa podziękowania oraz wyrazy szacunku i uznania za ofiarną służbę, trud i poświęcenie w ratowaniu życia i mienia ludzkiego.

Życzę, aby ta trudna służba była źródłem satysfakcji oraz powodem do dumy, a społeczne uznanie niech towarzyszy Wam w codziennej działalności.

Składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, szczęśliwych powrotów z akcji oraz powodzenia w życiu osobistym i zawodowym.

                                                                                                                      Leszek Margas

                                                                                                          Wójt Gminy Zakrzew

OBWIESZCZENIE

Wójta Gminy Zakrzew

o zmianie terminu wyłożenia do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru obrębu geodezyjnego Zdziechów, gmina Zakrzew, powiat radomski, województwo mazowieckie – etap I wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

Obwieszczenie