Zmiana rozkładów jazdy

UWAGA ! Zmiana rozkładów jazdy
Od 1 października 2023 r. obowiązywać będą  nowe rozkłady jazdy autobusów Publicznej Komunikacji Zakrzew

Rozkłady jazdy obowiązujące od 1 października 2023 r.

Linia 100: Zakrzewska Wola – Radom – Zakrzewska Wola

Zakrzewska Wola – Radom .pdf

Radom -Zakrzewska Wola .pdf

Linia 101: Jaszowice Kolonia – Radom – Jaszowice Kolonia

Jaszowice Kolonia – Radom .pdf

Radom – Jaszowice Kolonia .pdf

Linia 102: Dąbrówka Nagórna – Radom – Dąbrówka Nagórna

Dąbrówka Nagórna – Radom .pdf

Radom – Dąbrówka Nagórna .pdf

Koncert zespołu PIRAMIDY

Najpiękniejsze piosenki z polskich filmów i seriali – koncert zespołu PIRAMIDY

23 września 2023 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zakrzewie odbył się koncert Zespołu Piramidy „Najpiękniejsze piosenki z polskich filmów i seriali” w wykonaniu Zespołu Piramidy. Licznie zebrana publiczność usłyszała najbardziej znane i lubiane ballady, melodie i piosenki filmowe, m.in. z filmów „Noce i dnie”, „Prawo i pięść”, „Potop”, „Jan serce”, „Czterej pancerni i pies”, „Stawka większa niż życie”. Lider zespołu Piotr Kajetan Matczuk opowiadał historie i anegdoty ze świata polskiego filmu, zapraszał też publiczność do wspólnego śpiewania znanych piosenek. Był to wieczór pełen humoru i dobrej muzyki w wykonaniu wspaniałych artystów.

Czytaj dalej Koncert zespołu PIRAMIDY

Uwaga – Zmiana strony BIP

W związku ze zmianą administratora BIP Urzędu Gminy w Zakrzewie w calu sprawdzenia bieżących informacji zamieszczanych na stronie Biuletynu Informacji Publicznej należy:

– wejść przez oficjalną stronę Urzędu Gminy w Zakrzewie www.zakrzew.pl, a następnie w zakładkę BIP (po lewej stronie w menu)

– lub wejść bezpośrednio na stronę: https://zakrzew.biuletyn.net

Proszę nie wyszukiwać strony BIP w przeglądarce, gdyż jest to strona archiwalna nieaktualizowana.

Lider Regionu 2023

W dniu 22 września 2023 r. w Radomiu odbyła się uroczysta gala Liderzy Regionu 2023. Nagrodzono firmy oraz samorządy, które wyróżniały się na tle innych zaangażowaniem, formą i skutecznością, kształtujące pozytywny wizerunek gospodarczy regionu radomskiego.

Gmina Zakrzew została laureatem Superlidera: Transport Publiczny.

Zawody Sportowo – Pożarnicze w Taczowie

W dniu 17 września 2023 roku w Taczowie odbyły się zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP z terenu gminy Zakrzew. W konkurencjach – rozwinięcie bojowe oraz bieg sztafetowy 7×50 m z przeszkodami – wzięło udział 6 drużyn męskich oraz jedna drużyna kobieca. Poza tym w formie pokazu zaprezentowała się Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Dąbrówka Podłężna.

Zwycięzcami zawodów w grupie A mężczyzn została OSP Dąbrówka Podłężna  z wynikiem 95,7 pkt, 2 miejsce OSP Taczów – 111,5 pkt, 3 miejsce OSP Zakrzew – 121,2 pkt. Grupa C kobiet osiągnęła wynik 121,8 pkt. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcom zawodów wręczono puchary oraz nagrody pieniężne ufundowane przez Wójta Gminy Zakrzew – Leszka Margasa.

Zawody przyciągnęły wielu mieszkańców naszej gminy oraz sąsiednich miejscowości, którzy z zaciekawieniem obserwowali rywalizację, a całość wydarzenia zakończyła się piknikiem z grillem oraz grochówą. Dziękujemy wszystkim Jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych za udział w zawodach