I Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Zakrzew

W dniu 25 września 2022 roku na stawach rybnych u Państwa Sułeckich w Gustawowie odbyły się I Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Zakrzew. Organizatorem zawodów było Koło PZW Rybaczek-Zakrzew oraz Wójt Gminy Zakrzew. Na ponad 60 stanowiskach rywalizowali wędkarze z terenu naszej gminy, których wspierały całe rodziny.

Czytaj dalej I Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Zakrzew

Etap I Konsultacji Społecznych Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Gmin Obszaru Funkcjonalnego Radomia 2030+

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gmin na spotkania dotyczące Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Gmin Obszaru Funkcjonalnego Radomia 2030+! Podczas spotkań będzie można wymienić się spostrzeżeniami na temat szeroko pojętej mobilności i problemów transportowych na terenie Państwa Gmin. Liczymy na Państwa zaangażowanie, ponieważ każdy głos ma realny wpływ na kształt przyszłości transportu!

Czytaj dalej Etap I Konsultacji Społecznych Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Gmin Obszaru Funkcjonalnego Radomia 2030+

Dopłaty do wymiany dachów z azbestu

Już niebawem rozpocznie się nabór dla chętnych na dopłaty do nowego dachu. ARiMR ogłasza termin przyjmowania wniosków. – Łatwo można skorzystać, będzie to rozliczane ryczałtowo, a działanie jest związane z ochroną środowiska – zapowiada 14 września wicepremier Henryk Kowalczyk. Program zakłada usunięcie wyrobów zawierających azbest z budynków służących do produkcji rolniczej i zastąpienie ich nowym pokryciem dachowym z dopłatą. Warunkiem jest wymiana dachu na całym budynku, pojawia się jednak limit. Poznaliśmy stawkę dopłaty do dachu.

Link do artykułu >>>

Informacja o dodatku dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw  informujemy, iż wnioski o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła można składać w terminie od 26.09.2022 r. do 30.11.2022 r. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zakrzewie 51, 26-652 Zakrzew (parter budynku Urzędu Gminy).

Informacja

Deklaracja

Powiatowe Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne w Krzyżanowicach od 01.01.2023 r.

Powiat Radomski planuje uruchomienie od 1 stycznia 2023 roku nowej jednostki organizacyjnej – Powiatowego Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego w Krzyżanowicach.  

Utworzenie i funkcjonowanie tej Jednostki w okresie pierwszych 5 lat działalności jest współfinansowane z Funduszu Solidarnościowego w ramach Programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Centra opiekuńczo – mieszkalne”.

Informacja

Deklaracja kandydata