Koncert SOYKA TRIO w Zakrzewie

W piątek 4 października 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej  odbył się Koncert SOYKA TRIO w wykonaniu Stanisława Soyki wraz z zespołem w ramach projektu „II Jesienne spotkanie z kulturą”. Organizatorami przedsięwzięcia byli Samorząd Województwa Mazowieckiego, Gminna Biblioteka Publiczna w Zakrzewie oraz Gmina Zakrzew.

Ten niesamowity wokalista jazzowy, pianista i kompozytor, autor urzekających i ponadczasowych kompozycji jak „Tolerancja” czy „Cud niepamięci” podczas swojego recitalu w Zakrzewie poprowadził licznie zebraną publiczność w sentymentalną podróż po najpiękniejszych dźwiękach swojej twórczości. Wciąż inny wciąż nowy a jednocześnie rozpoznawalny od pierwszych nut. Soyka  Trio stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną, a jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają podczas nagrań i w czasie koncertów unikalną moc muzyki improwizowanej. Stanisław Soyka wystąpił wraz  synem Jakubem – perkusja, Przemkiem Gregerem – gitara elektryczna oraz Antonim Gralakiem – trąbka. Doskonały występ artysty zostały doceniony owacjami na stojąco. To był niezapomniany wieczór!

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach projektu -„II Jesienne Spotkania z Kulturą”.

Autor zdjęć: Magda Wdowicz-Wierzbowska, Patrycja Piasek.