Przyłącz się do Szlachetnej Paczki!

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i darczyńców rodziny otrzymują wsparcie zgodnie z potrzebami a często są spełniane ich marzenia, bo tak niewiele trzeba, aby wywołać radość. Paczki trafiają do potrzebujących a celem akcji jest „mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę”.

Aby włączyć się akcję pomocy możesz zostać Darczyńcą! Wystarczy wejść na stronę internetową, poznać historię oraz potrzeby, te najpilniejsze, ale też i marzenia osób potrzebujących i wspólnie ze współpracownikami przygotować paczkę dla wybranej rodziny. Tak przygotowaną pomoc należy dostarczyć do odpowiedniego magazynu w czasie Weekendu Cudów, który w tym roku odbędzie się 10-11 grudnia. Dla Darczyńców to wyjątkowy czas, w którym mają okazję do podzielenia się dobrem i sprawienia, aby ich życie było bardziej wartościowe. Mogą poczuć swój wpływ i zmienić świat na lepsze – świat konkretnej rodziny i wokół siebie. 

Instrukcja tego, jak krok po kroku stworzyć taką paczkę dostępna jest na stronie: www.szlachetnapaczka.pl/paczka-w-paczce. Tam też znajdą Państwo przydatne materiały do pobrania i wykorzystania.

W tym roku po raz pierwszy otwarty został nowy Rejon Zakrzew-Przytyk. Dzięki determinacji Wolontariuszy udało się odwiedzić 20 Rodzin, z których 16 zostało włączonych do pomocy. Na chwilę obecną 5 Rodzin jeszcze nie ma Darczyńcy.

Czasu na przygotowanie nie zostało zbyt wiele, ale te minione edycje pokazały, że chcieć to móc i nawet wybierając rodzinę na kilka dni przed Weekendem Cudów można przygotować dla niej prezent, który potrafi zmienić jej życie. Podzielmy się dobrem!

Więcej informacji na stronie: www.szlachetnapaczka.pl/

Plakat akcji Szlachetna Paczka