Trzecia dawka szczepionki przeciw COVID-19

Od dnia 2 listopada ruszyła rejestracja na szczepienie uzupełniające przeciwko COVID-19 dla wszystkich chętnych mających 18 lat i więcej. Wcześniej dotyczyło to pracowników służby zdrowia i osób mających 50 lat i więcej, a także osób z zaburzeniami odporności.

Jak zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19?
Można to zrobić na pięć sposobów:

  • poprzez całodobową i bezpłatną infolinię 989 – można zapisać się osobiście lub poprosić o to członka rodziny. Wystarczy podać numer PESEL i numer telefonu, a informacja z potwierdzeniem umówienia wizyty przyjdzie SMS-em.
  • przez portal pacjent.gov.pl – umówienie wizyty przez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. Można to zrobić dwa sposoby – za pomocą Profilu Zaufanego (to pełna rejestracja) i bez użycia Profilu Zaufanego (to szybka ścieżka, wystarczy podać numer PESEL, nazwisko i numer telefonu)
  • poprzez aplikację moje IKP
  • przez SMS – aby zarejestrować się w ten sposób, należy wysłać SMS o treści SzczepimySie na numer + 48 664 908 556 lub 880 333 333. Dostaniemy SMS zwrotny, w którym będzie prośba o przesłanie numeru PESEL oraz kodu pocztowego miejsca, w którym mieszkamy. System zaproponuje najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko miejsca zamieszkani
  • przez kontakt z wybranym punktem szczepień – E-skierowanie można też zrealizować w wybranym punkcie szczepień, wcześniej trzeba się skontaktować telefonicznie.

Punkty szczepień na terenie Gminy Zakrzew:

  1. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Zakrzewie

Zakrzew Kolonia 12

tel. 48 610 51 24

  • BEAA – MED. Sp. z o.o.

Zakrzew 41 a

tel. 48 375 67 76