Złóż wniosek o dofinansowanie do odbiornika cyfrowego DVB-T2

Jeśli jesteś osobą pełnoletnią i chcesz skorzystać z dofinansowania zakupu odbiornika cyfrowego DVB-T2/HEVC (dekodera lub telewizora), możesz złożyć wniosek przez Internet lub w placówce pocztowej.

W związku ze zmianą sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej, poprzez zamianę dotychczasowego systemu DVB-T na bardziej efektywny DVB-T2/ HEVC, która będzie obowiązywać w województwie mazowieckim od dnia  27 czerwca 2022 r. istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania na zakup dekodera lub telewizora przez osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Wniosek o przyznanie świadczenia będzie mogła złożyć jedna osoba z gospodarstwa domowego. Aby otrzymać świadczenie, osoba składając wniosek będzie musiała złożyć oświadczenie, iż bez dofinansowania nie ma możliwości dostosowania sprzętu odbiorczego do zmiany standardu nadawania sygnału telewizyjnego.
            Wniosek o dofinansowanie na zakup dekodera lub telewizora będzie można złożyć osobiście lub przez pełnomocnika za pośrednictwem:

· Formularza online na platformie gov.pl

· Poczty Polskiej w tradycyjnej formie papierowej

            Po złożeniu wniosku osoba uprawniona otrzyma specjalny kod na podany w formularzu online adres e-mail lub w postaci wydruku przekazanego przez pracownika Poczty Polskiej, który będzie rejestrował wniosek w systemie. Otrzymany kod z przyznanym świadczeniem będzie można zrealizować w sklepach internetowych i stacjonarnych, które przystąpią do programu. Przyznane świadczenie w żadnym wypadku nie będzie wymienne na pieniądze.
            Program dofinansowania będzie trwał do 31 grudnia 2022 roku. Do tego czasu będzie można ubiegać się i zrealizować świadczenie.

            Więcej szczegółów na temat zmiany standardu nadawania oraz programu dofinasowania do zakupu odbiornika cyfrowego znaleźć można na stronie internetowej gov.pl/cyfrowa TV, pod numerem infolinii 42 253 54 30 lub drogą elektroniczną pod adresem e-mail: cyfrowaTV@coi.gov.pl.

Jak podłączyć i wykonać konfigurację na dekoderze DVB-T2

Jak podłączyć i wykonać wstępną konfigurację na moim nowym telewizorze