Projekt „POD BIAŁO CZERWONĄ”

Gmina Zakrzew serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Pod Biało-Czerwoną”, która zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie
od mieszkańców.

Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana na terenie gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy.  „Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn.

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

Aby wziąć udział w akcji, musimy zebrać minimum 100 głosów poparcia. Głosy poparcia składane są elektronicznie poprzez wypełnienie ankiety dostępnej na stronie www.bialoczerwona.www.gov.pl.

Regulamin oraz oddanie głosu pod linkiem:
https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/