Uroczyste otwarcie nowego skrzydła Publicznej Szkoły Podstawowej w Cerekwi

W dniu 26 września 2022 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Cerekwi miało miejsce uroczyste otwarcie nowego skrzydła placówki, w którym znalazła się nowoczesna hala sportowa z zapleczem, sale lekcyjne, gabinety specjalistów, świetlica z jadalnią oraz szatnie.

Społeczność szkoły, wraz z Wójtem Gminy Zakrzew – Leszkiem Margasem, uczciła ten niezwykły moment wspaniałą akademią, a zaproszonych gości uczniowie powitali staropolskim tańcem – Polonezem.

Wśród osób, które swoją obecnością oraz przemowami uświetniły tę uroczystość, znaleźli się m.in.: Artur Standowicz – Wicewojewoda Mazowiecki, Marek Suski – Poseł na Sejm RP, Krzysztof Kozera – Wicestarosta Radomski, Katarzyna Harmata – Dyrektor Biura Rozwoju i Inwestycji Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie oraz Adrian Barański – Dyrektor Kuratorium Oświaty w Radomiu.

Po części oficjalnej zaproszeni goście mieli okazję zwiedzić nową część szkoły oraz skosztować lokalnych specjałów.

Rozbudowa placówki, możliwa dzięki dotacji z rezerw budżetu państwa, to spełnienie marzeń lokalnej społeczności. Nie mamy wątpliwości, że nowa szkoła to wizytówka Gminy Zakrzew – miejsce nowoczesne, bardzo przyjazne i dostosowane do potrzeb wszystkich uczniów.